Pomożemy Ci dobrać właściwy rodzaj oraz model schodów
Bez względu na to, czy posiadasz istniejącą już konstrukcję czy też potrzebujesz schodów lekkich, stanowiących odrębny element konstrukcyjny. Doradzimy i dobierzemy specjalnie dla Ciebie odpowiedni model schodów drewnianych oraz rodzaj drewna z jakiego mają być wykonane.
Doświadczenie i solidność
Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu w produkcji schodów drewnianych i naszym doskonałym projektantom, którzy idealnie wkomponują model schodów do Twojego wnętrza. Pomożemy również przy wyborze rodzaju balustrady, aby całość harmonizowała ze sobą i z przestrzenią, w której będzie się znajdować. Jedna z naszych ekip montażowych sprawnie i fachowo zainstaluje zamówione schody. Posiadamy w ofercie także schody drewniane do samodzielnego montażu.
Produkujemy pełną gamę rodzajów schodów drewnianych.
Wśród nich znaleźć można następujące rodzaje (według typu konstrukcji nośnej):
Zobacz przykłady schodów na konstrukcji metalowej:
Schody drewniane Białystok – Schody na konstrukcji metalowej
Każdy z typów schodów jest przeznaczony do odpowiedniego rodzaju i charakteru pomieszczenia. Rozmaita liczba gustów klientów umożliwia dopasowanie do każdego z nich, biorąc pod uwagę nie tylko upodobanie co do gatunku drewna i koloru, ale także pod kątem ekonomicznym.
Podstawowe biegi schodów
Poniżej prezentujemy podstawowe, najczęściej spotykane rodzaje biegów schodowych. O zastosowaniu konkretnego rozwiązania decyduje głównie przestrzeń, jaka może być wykorzystana pod budowę schodów. Wielkość otworu w stropie przesądza o rodzaju schodów. Schody to element mieszkania lub domu, bez którego komunikacja pionowa w budynku byłaby niemożliwa. Zaprojektowanie schodów wymaga nie lada umiejętności oraz wiedzy – nawet najmniejszy błąd może spowodować bardzo duże problemy oraz niepotrzebne koszty usunięcia tego błędu. Aby schody były ergonomiczne i nie były zagrożeniem dla osób je użytkujących, należy je zaprojektować bardzo precyzyjnie.
Schody I
Bieg w kształcie litery I
Schody L
Bieg w kształcie litery L
Schody C
Bieg w kształcie litery C
Schody U
Bieg w kształcie litery U
Schody łukowe
Bieg łukowy
Schody jednobiegowe
Schody proste jednobiegowe zajmują dużo miejsca; nie są zbyt wygodne w użytkowaniu, dlatego powinny łączyć niskie kondygnacje (np. schody na antresolę). Ich dużą zaletą jest to, że można wykorzystać przestrzeń pod schodami.
Schody jednozabiegowe (kształt litery L)
Jednokrotnie zmieniają kierunek, część stopni ma zmienną szerokość i kształt przypominający klin. Mogą być prawo- lub lewoskrętne.
Schody dwuzabiegowe (w kształcie litery U)
Zmieniają kierunek o 180° (zawracają), część stopni ma zmienną szerokość i kształt przypominający klin. Mogą być prawo- lub lewo-skrętne.
Dwubiegowe proste (w kształcie litery U)
Dwa proste biegi przedzielone w połowie wysokości podestem, dzięki któremu można wygodnie zmienić o 180° kierunek wchodzenia. Wymagają sporo miejsca. Mogą być prawo- lub lewoskrętne.
Schody kręcone (spiralne)
Stopnie mają kształt trójkąta, wycinka koła lub trapezu. Mocuje się je na słupie umieszczonym pośrodku otworu w stropie. Mają zazwyczaj średnicę od 130 do 200 cm. Mogą być prawo- lub lewoskrętne. Umieszcza się je szczególnie tam, gdzie na schody przewidziano mało miejsca lub w ogóle ich nie było w planie. Nie są więc zbyt wygodne, a kształt ich stopni powoduje, że trudno po nich chodzić z większymi przedmiotami.